Garaż blaszany jedno i wielostanowiskowe – rodzaje konstrukcji

garaż blaszany

Garaże blaszane wciąż nie tracą popularności. Już od wielu lat stosuje się je zarówno na osiedlach mieszkaniowych, zwłaszcza tych zarządzanych przez spółdzielnie, jak również na prywatnych posesjach. Dzięki nim możliwa jest ochrona samochodu przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz pozostałych nieprzyjaznych warunków środowiskowych. Pojazd trzymany w takim garażu z pewnością będzie dłużej wyglądał jak nowy, nie zardzewieje tak szybko, a także nie straci na wartości. Sprawdzamy jakie istnieją rodzaje konstrukcji garaży blaszanych.

Zacząć należałoby od najprostszych garaży jednostanowiskowych. Poleca się je stosować wtedy, gdy korzystamy tylko z jednego samochodu i mamy niewielkie podwórko. Garaże tego typu mogą być mniejsze lub większe, zależnie od tego jak duże auto posiadamy i co chcemy robić wewnątrz. Jeżeli pragniemy mieć nie tylko schronienie dla pojazdu, ale również miejsce do prac przy aucie, to zdecydowanie powinniśmy wybrać wersję większą. Tutaj mamy naprawdę bardzo duże pole do popisu. Mając dodatkowe miejsce możemy bez problemu wymieniać koła, pracować pod samochodem, wykonywać wszelkie niezbędne naprawy. Wystarczy tylko doprowadzić do garażu blaszanego prąd elektryczny, wykonać oświetlenie oraz zainstalować gniazdka wtyczkowe. Nie bez znaczenia będzie także wykonanie wentylacji, aby wewnątrz nie zbierała się wilgoć. Ta przyczynia się do korodowania elementów metalowych, dlatego trzeba w miarę możliwości się jej pozbywać. Wystarczy kratka wentylacyjna w bocznej ścianie, by problem został rozwiązany.

Jeżeli posiadamy więcej niż jedno auto, co w dzisiejszych czasach jest rzeczą bardzo powszechną, musielibyśmy postawić dwa garaże, lub jeden pojazd trzymać pod gołym niebem. Jest jednak o wiele lepsze wyjście, którym jest garaż blaszany wielostanowiskowy. Dzięki temu możemy zmieścić wewnątrz jedno, dwa lub nawet więcej aut, zależnie od wielkości garażu. Tutaj nie musimy już obawiać się o brak miejsca na wykonywanie dodatkowych prac. Wystarczy po prostu wyprowadzić jedno auto, by móc swobodnie pracować przy drugim. Garaż taki warto ocieplić, ponieważ jego kubatura jest większa i zimą może być trudniej go ogrzać. Nie jest to rzecz wymagana, jednak chcąc wykonywać w środku jakieś prace, zdecydowanie warto zdecydować się na montaż ogrzewania. Do tego celu wystarczy założyć instalację elektryczną i zainstalować zwykłą farelkę. Garaże blaszane ociepla się za pomocą pianki poliuretanowej, lub zwykłego styropianu. Bez problemu poradzimy sobie z wykonaniem takiego zadania samodzielnie, podobnie jak z samym postawieniem konstrukcji.

Gdzie kupić garaże blaszane we wrocławiu?

Osoby z całej Polski, ale też Ci mieszkający we Wrocławiu zastanawiają się gdzie kupić garaż blaszany w tym mieście. Najlepszym rozwiązaniem jest internet i poszukiwanie garaży za pomocą wyszukiwarki a także Google Maps gdzie widnieją również oceny producentów garaży blaszanych. Jest dość sporo, firm które oferują indywidualne zamówienia na garaże blaszane. Niektóre z nich jak swiatgarazy posiadają kalkulator wyceny garażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu na stornie, możesz szybko odbliczyć przybliżony koszt swojego garażu blaszanego.

Posiadanie garażu blaszanego przynosi bardzo wiele korzyści. Z drugiej strony sama konstrukcja jest tania i wszystkie niezbędne elementy kupimy w większości sklepów budowlanych. Możemy też zamówić kompletny zestaw do samodzielnego montażu. Wystarczy tylko przygotować fundamenty, przykręcić do nich podstawy ramy, a następnie wszystko pokryć arkuszami blachy ocynkowanej. Inwestycja zwróci się nam bardzo szybko.

Materiał zewnętrzny

pozycjonowanie stron w projekt marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *